Футбол орталықтары мен академия командалары арасында Қазақстан Чемпионаты өтті

Футбол орталықтары мен академия командалары арасында Қазақстан Чемпионаты өтті

20 қараша, 23:30
Жарыс жүлдесін 2003 жылғы жасөспірімдер сарапқа салды.

Екі кезеңнен тұратын жарыс 10-19 қарашада Шымкент қаласында «БИІК» спорт кешенінде өтті.

Іріктеу кезеңінде төрт топқа бөлінген қатысушылар бір айналым ойнап шықты.

Топ жеңімпаздары финалдық кезеңде 1-4 орындарды сарапқа салды.

Екінші орын алған командалар 5-8 орын үшін таласты.

Іріктеу кезеңінде үшінші орыннан көрінген командалар 9-12 орындар үшін ойнады.

 

Іріктеу кезеңінен кейінгі орындар:

«А» тобы

«Б» тобы

«В» тобы

«Г» тобы

1. «Астана»

ұр-Сұлтан)

2. «Қайсар»

(Қызылорда)

3. «Қызыл-Жар»

(Петропавл)

1. «Қайрат»

(Алматы)

2. «Каспий»

қтау)

3. «Оңтүстік»-II

(Шымкент)

1. «Ордабасы»

(Шымкент)

2. «Ақжайық»

(Орал)

3. «Тараз»

(Тараз)

1. «Оңтүстік»-I

(Шымкент)

2. «Ақтөбе»

(Ақтөбе)

3. «Жетісу»

(Талдықорған)

 

Іріктеу кезеңінің ойын нәтижелері:

«А» тобы

«Астана» – «Қайсар» - 2:1

«Қызыл-Жар» – «Астана» - 0:5

«Қайсар» - «Қызыл-Жар» - 4:1

«Б» тобы

«Оңтүстік»-II – «Қайрат» - 1:3

«Каспий» – «Қайрат» - 0:12

«Оңтүстік»-II – «Каспий» - 1:2

«В» тобы

«Ордабасы» – «Тараз» - 2:1

«Ақжайық» – «Ордабасы» - 0:1

«Тараз» – «Ақжайық» - 1:2

«Г» тобы

«Жетісу» – «Ақтөбе» - 2:3

«Ақтөбе» – «Оңтүстік»-I - 2:3

«Оңтүстік»-I – «Жетісу» 5:2

Финалдық кезеңнен кейінгі орындар:

1-4 орын

5-8 орын

9-12 орын

1. «Қайрат»

2. «Астана»

3. «Ордабасы»

4. «Оңтүстік»-I

5. «Қайсар»

6. «Ақжайық»

7. «Каспий»

8. «Ақтөбе»

9. «Тараз»

10. «Жетісу»

11. «Қызыл-Жар»

12. «Оңтүстік»-II

 

Үздік қақпашы: Константин Оноприенко («Астана»)

Үздік қорғаушы: Бағлан Балтабай («Ордабасы»)

Үздік жартылай қорғаушы: Абзал Қалау («Оңтүстік»)

Үздік шабуылшы: Ян Труфанов («Қайрат»)

Үздік ойыншы: Александр Широбоков («Қайрат»)

Үздік сұрмерген: Ғалымжан Кенжебек («Қайрат») - 7 доп

 

Финалдық кезеңінің ойын нәтижелері:

1-4 орын

«Астана» – «Ордабасы» - 1:0

«Қайрат» – «Оңтүстік»-I - 1:0

«Оңтүстік»-I – «Астана» - 1:2

«Ордабасы» – «Қайрат» - 2:5

«Ордабасы» – «Оңтүстік»-I - 4:3

«Қайрат» – «Астана» - 5:0

5-8 орын

«Қайсар» – «Ақжайық» - 2:1

«Каспий» – «Ақтөбе» - 1:0

«Ақтөбе» – «Қайсар» - 1:5

«Ақжайық» – «Каспий» - 1:0

«Қайсар» – «Каспий» - 2:2

«Ақжайық» – «Ақтөбе» - 3:1

9-12 орын

«Қызыл-Жар» – «Тараз» - 0:5

«Оңтүстік»-II – «Жетісу» - 2:0

«Жетісу» – «Қызыл-Жар» 2:1

«Тараз» – «Оңтүстік»-II - 2:1

«Қызыл-Жар» – «Оңтүстік»-II - 2:3

«Тараз» – «Жетісу» - 0:0

2004 жылғы жасөспірімдерден құралған «Оңтүстік»-II командасы жарыстан тыс қатысты.

Алтын жүлдені жеңіп алған алматылық «Қайрат» футболшылары 2021 жылғы жасөспірімдер арасында УЕФА Чемпиондар Лигасына қатысады.

Жеңімпаздар мен жүлдегерлерге қазақ футболының ардагерлері Құралбек Ордабаев пен Серғали Оспанов, ҚФФ бұқаралық, балалар-жасөспірімдер мен әйелдер футболы департаментінің директоры Ерлан Жамантаев марапат тапсырды.

Фото: Қуандық Ермекбаев және Самат Жарылқасынов

 

Бөлісу
Жоғары